Kellot
455495

Empire

(1810-1840)
Empire
(1810-1840)

BORDSPENDYL, Karl-Johan, 1800-talets första hälft.

Stomme i trä, fanerad i mahogny. Kolonner i alabaster. Vitemaljerad urtavla, arabiska siffror. Bredd 29, djup 13, höjd 45cm. Pendel finns. Nyckel finns.

Slitage. Ej funktionstestad. Smärre skador och nagg. Repor.

Lähtöhinta
4 000 SEK