SERVISDELAR, 83 stycken, porslin, "Aramis", Margareta Hennix, Gustavsberg, 1970-tal.
15 mattallrikar, 15 förrättstallrikar, 10 djupa tallrikar, 12 assietter, 7 tekoppar på fat (1 extra medföljande fat), 12 kaffekoppar på fat (1 extra medföljande fat), 10 mockakoppar på fat, (2 extra medföljande fat), 2 sockerskålar.
Bruksslitage. Nagg. Repor.