Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

Albrecht Dürer

(Saksa, 1471-1528)
Albrecht Dürer
(Saksa, 1471-1528)

ALBRECHT DÜRER, efter,tuschteckning, 1700-tal.

Teckning utförd efter Dürers träsnitt: "Joachim and St. Anne meeting at the golden Gate" ur serien "Life of the Virgin". 39,5 x 20,5.

Ej examinerad ur ram. Gulnad. Veck.

Alkuperä - Provenienssi

Med. Doktor Johan Jacob Ekmans (1771-1815) samlingar.

Lähtöhinta
5 000 SEK