492519

FICKUR MED KLOCKKEDJA, savonett, herr, 14k resp 18k guld. Boett märkt IWC, Vikt ca97g resp 21g.

Savonettur, innerboett i metall, monogramgravyr på boett, diameter 51mm. Boett märkt International Watch Company, Schaffhausen. Klockkedja, Ärtlänk, Stockholm, 1919, längd 28,5cm.

Slitage. Enstaka bucklor. Visare med anlöpning. Ej funktionstestad. Klockkedja med bucklor. Boetter kärvar.

Lähtöhinta
9 000 SEK