Form, diam 29. 3 kaffepannor med lock, bl a Skultuna och J.F. Engman, h 18-21. Balja, A. L. Hollstein Eskilstuna, l 48. Samtliga delar invändigt förtenta.
Slitage, repor, bucklor, korrosion.