NÄSDUK, bomullsduk, efter William Hanson, kopparstick av Slack, 1700-talets andra hälft.

"The Memorable Naval Engagement on the 1st of June 1794, wen the British Naval Fleet under the Command of Lord Howe". 56 x 54 cm. Originalram.

Fläckar. Gulnad. Fransade kanter. Ram med åldersrelaterat slitage. Ej examinerad ur ram.

Lähtöhinta
6 000 SEK