KLÄDSKÅP, jugend, 1900-talets början.
Vitmålad. Tapetserat glas på dörr, bakomliggande hyllplan. Svängd krön, svänga ben. Bredd 85, djup 54, höjd ca 206cm. Nyckel finns.
Bruksslitage. Renoverad och kompletterad. Repor och märken.