Muut
570994

Wassily Kandinsky

(Venäjän federaatio, 1866-1944)
Wassily Kandinsky

MATTA, tuftad, Wassily Kandinsky, Ege Art Line, Danmark. 1900-talets slut. Ca 140x200 cm.

Beige botten med komposition i rött, gult,grönt, blått, rosarött och svart. Signerad Kandinsky samt monogramerad 22.Baksidan med klistrad etikett: Wassily Kandinsky, Small Worlds 1 - 1922, DesignNo 80540. Made in Denmark by EGE AXMINSTER A/S. The 20th Century Collection -EGE ART LINE.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
6 000 SEK
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS