SKULPTUR, brons, 1900-talets början, kopia efter antiken.

Manshuvud. Lös sockel. Total höjd 33 cm.

Huvudet har släppt från sockeln. Sockel med slitage.

Muut tiedot

Kopia efter Ephebe, Villa Papyri, Herculaneum, funnen 1752.

Lähtöhinta
3 000 SEK