611371

BORDSPENDYL, Henry Marc Paris, Frankrike, 1800-talets slut.

Förgylld metall. Oval form med sittande kvinna hållande papper och instrument. Infälld handmålad porslinsplakett. Rund emaljerad urtavla märkt Hry Marc A Paris. Höjd 29, längd 44 cm. Nyckel finns.

Slitage. Urglas saknas. Pendel och nyckel finns. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
2 500 SEK