Kellot
624863

BORDSPENDYL, Ny-Louis XV, sent 1800-tal.

Bronsfärgad metall och alabaster, rund urtavla av emalj med romerska siffror, krönande figur med bok, svängda bladornerade ben, höjd 40 cm. Nyckel finns.

Ej funktionstestad, urtavlan med sprickor och nagg, dekordel saknas, saknar bakstycke.

Lähtöhinta
1 500 SEK