SOCKERSKÅL, GRÄDDKANNA SAMT BRICKA, silver. Rokokostil. Tyskland resp GEWE, 1900-talets senare del.

Rektangulär bricka med gräddkanna och sockerskål med lock, bukig form med blomsterdekor. L 22. H 9-10.

Smärre slitage. Delarna ursprungligen ej sammanhörande.

Lähtöhinta
1 500 SEK