KLÄDSKÅP, jugend, 1900-talets början.
Målat. Tre dörrar med bakomliggande hyllplan och klädstång. Mittendörr med infälld spegel. Skuren dekor. Bredd 153. Djup 57. Höjd 198 cm. Nyckel finns.
Senare målning. Slitage, repor och märken. Lås kärvar. Kompletterat med senare ben.