NILS VON DARDEL, signerad. olja på duk.
Konstnärens farmor, Friherrinnan von Dardel. Ca 80 x 62 cm.
Slitage, enstaka repor och märken med pigmentbortfall. Smuts. Fläckar. Mindre bristande montering.
Enligt etikett a tergo Malmö Museum. Enligt uppgift Liljevalchs Konsthall.