Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
682412

FICKUR, 3 st, doublé, Elgin, Waltham och United States Watch Co, 1900-talets första hälft.

Två savonetter. Urtavlor med svarta, en även med röda, siffror och sekundvisare. Diameter 45 - 51 mm. Två klockkedjor av doublé medföljer.

Ej funktionstestade. Bruksslitage. Fickuret märkt Elgin defekt, ring saknas, lös boett.

Lähtöhinta
2 000 SEK