694898

DRYCKESHORN, troligen Tyskland, 1900-talets början.

Horn med beslag i gulmetall. Krönande dekor av örn. Höjd 58 cm.

Bruksslitage. Senare gravyr. Anlöpningar. Smuts. Troligen bortskavd försilvring.

Lähtöhinta
2 000 SEK