BYRÅ. Gustaviansk stil, 1800-tal.

Mahogny.Grön marmorskiva med snedställda hörn.
Byrå med fyra lådor i fronten med mässing beslag. Snedställda hörn samt snedställda ben. Längd 94 cm. Djup 50 cm. Höjd 78 cm.

Bruksslitage. Märken och repor. Torrsprickor. Nyckel saknas.

Lähtöhinta
5 000 SEK