POUL KJAERHOLM, fåtöljer, ett par, "PK-22", Fritz Hansen, Danmark, 2007. Etikettmärkta.
Naturfärgat läder samt underreden i borstad stål. Bredd 64. Höjd 70 cm.
Visst slitage, repor på skinnet samt fläckar.