LJUSKRONA, rokokostil, 1900-talets första hälft

Stomme i mässing. Behängd med prismor. 6 elektriska ljuspunkter. Avslutande klot. Obelisk och kort stomglas. Höjd ca 95, diameter ca 45cm.

Slitage. Ej funktionstestad. anlöpningar. Lösa prismor medföljer. Nagg.

Lähtöhinta
4 000 SEK