Gustavsberg

(Ruotsi, 1825-)
Gustavsberg
(Ruotsi, 1825-)

MATSERVIS, porslin, 50 delar, "God Jul", Gustavsberg, 1900-talets slut.

12 gröttallrikar,
12 assietter,
2 avlånga serveringsskålar,
2 olika runda skålar,
8 glöggmuggar,
2 tillbringare,
12 mattallrikar.

Obetydligt slitage.

Lähtöhinta
6 000 SEK