GOLVLAMPA, Hemi Klot, Danmark. 1900-talets andra hälft.

Stomme i mestadels mässing. Två ljuspunkter med rundade kupor. Höjd ca 131 cm.

Bruksslitage med repor och stötmärken. Skador med materialbortfall. Ej funktionstestad. Ranglig samt mindre sned.

Lähtöhinta
1 500 SEK