FÅTÖLJ, "Shell Chair", Ib Kofod Larsen, Danmark, 1960-tal.
Målad stomme. Fast stoppad rygg och sits.
Slitage, repor och märken. Färgbortfall. Fläckar. Klädsel med ställvis hårt slitage.