ANDERS ZORN (1860-1920), 4 egenhändiga brev, 1880-90-tal.
Bla ställda till Carl U. Palm, 12,5 x 20 och mindre, ett frankerat kuvert ur Zorns personliga och märkta brevpapper medföljer liksom Herr och fru Zorns respektive visitkort, ca 8 x 4,5 cm.
Gulnade, fläckar. Ett brev med tejplagning. Smärre riss.
Carl Ulrik Palms samling (1864-1954).
Kun olet suorittanut maksun voit tilata kuljetusken Omat Sivut -osion kautta