FERNAND LÉGER, efter, färglitografi, signerad i trycket och numrerad 65/100.
"La remorqueur dans la ville", ur: "La ville". Utgiven av Galerie Louise Leiris, Paris, 1955. Oramad med passepartout. Bladmått 66 x 51 (passpartout 70 x55) cm
Något gulnat blad. Smärre fläckar.