SERVISDELAR, 38 delar, porslin, "Valencia" Ulla Procopé, Arabia, Finland.
Målad dekor i koboltblått. Signerade ARABIA FINLAND UP/ olika målarsignaturer.
8 assietter, diameter 17 cm
10 tekoppar samt fat, diameter 15 cm
1 sockerskål, diameter 10 cm
1 tekanna, höjd 16 cm
1 ljusstaka, höjd 13 cm
10 förrätt tallrikar, diameter 20 cm
7 tallrikar, diameter 26 cm
4 tekoppar med vita glasyr, 6 med mer gråblå bakgund glasyr. Mindre repor till foten. Mindre repor vid fot av tekannan. Några mindre tillverkningsdefekter. Tallrikar med ytsmuts samt några glasyrdefekter på undersidan.