Trä målat i gråvitt. Vitriner med fasetterade glas med bakomliggande hyllinredning. Lådor. Nyckelbrickor och skoningar i mässing. Längd 112, bredd 42, höjd 210. Nyckel finns.
Slitage, repor, sprickor, fläckar. Senare bemålning, färgbortfall. Krön med materialbortfall och övermålad skada. Beslag ej ursprungliga.
Kun olet suorittanut maksun voit tilata kuljetusken Omat Sivut -osion kautta