BORDSLAMPA, Carl Fagrlund, Orrefors, 1960-tal.
Underfång i vitt. Signerad Orrefors RD 1566 och etikettmärkt ORREFORS SWEDEN. Även märkt i metallen RD 1566 ORREFORS. Höjd ca 28 cm.
Bruksslitage. Ej funktionstestad.
Kun olet suorittanut maksun voit tilata kuljetusken Omat Sivut -osion kautta