OLLE OLSSON-HAGALUND, olja på duk uppklistrad på papp-pannå, signerad Olle Olsson Hagalund och daterad 1943.
"Från Bergianska trädgården i Stockholm". 35 x 27 cm.
Hörn med smärre eller obetydliga stötskador. Ytterkanter mot ram med smärre eller obetydliga skrapmärken. Ställvis obetydliga skrapmärken.