A Set of 60 "Diamante" glasses by Bianco Dolomiti, 1960s

Spumante: 12, höjd 11 cm
White vine : 12, 13 cm
Red whine: 12, 16 cm.
Drink: 12, 14 cm
Whisky: 12, 7 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Inköpta på Nordiska Kompaniet 1960-tal.

Lähtöhinta
4 000 SEK