Stomme av ek, lösa dynor klädda i rutigt tyg. Längd 200, bredd 83, höjd 80. Madrassbredd 80 cm.
Skaderapport
Smärre slitage och fläckar. Smärre nagg och flisa på stomme.
Kulumaa. Hankaumaa. Vähäisiä tahroja. Kolhu.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?