"PORTRÄTT-GALLERI AF SWENSKA LLÄRDE, sNILLEN OCH KONSTNÄRER" by W. FABIAN HOLMFRÉN 1823.
Porträtt-Galleri af swenska lärde, snillen, och konstnärer, utgifwit af W.Fabian Holmgren.Tryckt hos Carl Delen 1823.
32 sidor. 16 litografiska porträtt.
Vähäistä kulumaa.
Alkuperä - Provenienssi
Exlibris Carl Trolle Bonde.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?