Ei yhteyttä palvelimeen
Live-huutokaupat
Contemporary Art & Design 670
Huutokauppa: 21.−22. huhtikuuta 2026
Important Timepieces 671
Huutokauppa: 21. huhtikuuta 2026
Modern Art & Design 672
Huutokauppa: 20.−21. toukokuuta 2026
Important Spring Sale 673
Huutokauppa: 10.−12. kesäkuuta 2026

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
9 Esinettä
Anders Zorn, "Byst".
1 h 46m
Anders Zorn, "Byst".
Tarjottu
390 EUR
Lähtöhinta
400 EUR
Anders Zorn, "Dalarö".
1 h 58m
Anders Zorn, "Dalarö".
Tarjottu
400 EUR
Lähtöhinta
500 EUR
Unto Koistinen, Naisseurue.
1 h 52m
Unto Koistinen, Naisseurue.
Tarjottu
220 EUR
Lähtöhinta
300 EUR
Hannu Väisänen, Nimetön.
1p
Hannu Väisänen, Nimetön.
Tarjottu
180 EUR
Lähtöhinta
250 EUR
Lauri Ahlgrén, "Sininen uni".
5p
Lauri Ahlgrén, "Sininen uni".
Tarjottu
120 EUR
Lähtöhinta
250 EUR
Hannu Väisänen, Nimetön.
2p 1 h
Hannu Väisänen, Nimetön.
Tarjottu
270 EUR
Lähtöhinta
300 EUR
Melek Mazici, Nimetön.
3p 20 h
Melek Mazici, Nimetön.
Ei tarjouksia
Lähtöhinta
250 EUR
Georges Braque, "Ciel Gris II".
2 h 4m
Georges Braque, "Ciel Gris II".
Tarjottu
300 EUR
Lähtöhinta
400 EUR
Tilaa uutiskirjeemme
Pysy ajan tasalla huutokaupoistamme, näyttelyistämme sekä taide- ja designmaailman uutisista.