Ei yhteyttä palvelimeen
Live-huutokaupat
Contemporary Art & Design 670
Huutokauppa: 21.−22. huhtikuuta 2026
Important Timepieces 671
Huutokauppa: 21. huhtikuuta 2026
Modern Art & Design 672
Huutokauppa: 20.−21. toukokuuta 2026
Important Spring Sale 673
Huutokauppa: 10.−12. kesäkuuta 2026

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
20 Esinettä
André Lanskoy, From "Journal d'un Fou".
4p 20 h
André Lanskoy, From "Journal d'un Fou".
Tarjottu
1 000 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
Enrico Baj, "Garofano".
4p 21 h
Enrico Baj, "Garofano".
Tarjottu
1 000 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
Bert Håge Häverö, Archipelago boats.
5p 20 h
Bert Håge Häverö, Archipelago boats.
Tarjottu
500 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
PG Thelander, "Potatis & hand".
6p
PG Thelander, "Potatis & hand".
Tarjottu
1 000 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
Max Mikael Book, "Timex".
2p
Max Mikael Book, "Timex".
Tarjottu
2 750 SEK
Lähtöhinta
8 000 SEK
Jan Håfström, "Den eviga återkomsten".
5p 20 h
Jan Håfström, "Den eviga återkomsten".
Tarjottu
7 200 SEK
Lähtöhinta
10 000 SEK
Carl Johan De Geer, "Vittnet".
1p 22 h
Carl Johan De Geer, "Vittnet".
Tarjottu
3 000 SEK
Lähtöhinta
4 000 SEK
AKAY, Reason for Living.
21 h 53m
AKAY, Reason for Living.
Tarjottu
2 700 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
Lennart Jirlow, "Restaurangköket".
6p
Lennart Jirlow, "Restaurangköket".
Tarjottu
3 000 SEK
Lähtöhinta
4 000 SEK
Tilaa uutiskirjeemme
Pysy ajan tasalla huutokaupoistamme, näyttelyistämme sekä taide- ja designmaailman uutisista.