Ei yhteyttä palvelimeen
Live-huutokaupat
Contemporary Art & Design 670
Huutokauppa: 21.−22. huhtikuuta 2026
Important Timepieces 671
Huutokauppa: 21. huhtikuuta 2026
Modern Art & Design 672
Huutokauppa: 20.−21. toukokuuta 2026
Important Spring Sale 673
Huutokauppa: 10.−12. kesäkuuta 2026

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
51 Esinettä
Enrico Baj, Utan titel.
4p 14 h
Enrico Baj, Utan titel.
Tarjottu
333 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
Makode Linde, "Gustav V".
3p 18 h
Makode Linde, "Gustav V".
Tarjottu
2 000 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
John Young, Sultan Selim Khan I.
19 h 45m
John Young, Sultan Selim Khan I.
Tarjottu
1 000 SEK
Lähtöhinta
8 000 SEK
Antoni Clavé, Untitled.
3p 16 h
Antoni Clavé, Untitled.
Tarjottu
1 005 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
AKAY, "Pleasure".
4p 13 h
AKAY, "Pleasure".
Tarjottu
1 300 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
Lennart Jirlow, "Mourlots tryckeri".
5p 18 h
Lennart Jirlow, "Mourlots tryckeri".
Tarjottu
300 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
Enrico Baj, "Garofano".
6p 23 h
Enrico Baj, "Garofano".
Tarjottu
333 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
Carl Johan De Geer, "Stjärnan".
18 h 3m
Carl Johan De Geer, "Stjärnan".
Tarjottu
1 200 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
Philip von Schantz, "Sutare Ti'ncati".
5p 21 h
Philip von Schantz, "Sutare Ti'ncati".
Tarjottu
1 000 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
Carl Johan De Geer, "Påskön".
18 h 9m
Carl Johan De Geer, "Påskön".
Tarjottu
1 100 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
Carl Johan De Geer, "Vittnet".
18 h 5m
Carl Johan De Geer, "Vittnet".
Tarjottu
350 SEK
Lähtöhinta
4 000 SEK
Max Ernst, "Oiseau vierge".
3p 15 h
Max Ernst, "Oiseau vierge".
Tarjottu
1 234 SEK
Lähtöhinta
5 000 SEK
Max Mikael Book, "Timex".
20 h 15m
Max Mikael Book, "Timex".
Tarjottu
1 100 SEK
Lähtöhinta
8 000 SEK
John Young, Sultan Suleiman Khan I.
3p 18 h
John Young, Sultan Suleiman Khan I.
Tarjottu
3 100 SEK
Lähtöhinta
8 000 SEK
AKAY, "Akayism".
2p 21 h
AKAY, "Akayism".
Tarjottu
1 800 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
Linn Fernström, "Prata bubbla".
3p 18 h
Linn Fernström, "Prata bubbla".
Tarjottu
7 000 SEK
Lähtöhinta
12 000 SEK
Fernand Léger, "Nature Morte au Vasebleu".
5p 19 h
Fernand Léger, "Nature Morte au Vasebleu".
Tarjottu
2 600 SEK
Lähtöhinta
4 000 SEK
Tilaa uutiskirjeemme
Pysy ajan tasalla huutokaupoistamme, näyttelyistämme sekä taide- ja designmaailman uutisista.