550
146153

Anneè Olofsson

(Sverige, Född 1966)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 300 - 7 060 EUR
5 530 - 7 370 USD
Klubbat pris
72 000 SEK

Anneè Olofsson
(Sverige, Född 1966)

"Will you still love me tomorrow (Mia)"

Signerad Anneé Olofsson och daterad 2004 och numrerad 1/3 på etikett a tergo. C-print 125 x 100 cm.
Unikt verk med tillhörande brev.

Tilläggslista

Det ska inte vara droit de suite på detta objekt.

Proveniens

Konstnären

Serien med porträtt har bland annat ställts ut på Uppsala Konstmuseum, Västerås Konstmuseum, Kristianstads Konsthall, Umeå Bildmuseum och kommer även att finnas med på Kulturhuset 2011.

Försäljningen av det här verket kommer att dokumenteras som ett nytt konstverk. Konstnären kommer att läsa upp det medföljande brevet innan verket klubbas. Köparen av detta verk kommer att få en option på att förvärva det nya konstverket.

 Dölj
 Visa mer

Important Timepieces 655

79. Rolex, Precision, "Sigma Dial", ca 1975.
Utropspris
15 000 - 25 000 SEK
Budhistorik
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
Fair warning
Fair warning
24 000

ditt bud
22 000

ditt bud
20 000

ditt bud
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
Aktuellt bud:
28 000 SEK