Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
459
202003

BYRÅ. Tillskriven Jonas Hultsten (mästare i Stockholm 1773-1794). Gustaviansk.

Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
7 310 - 9 750 EUR
8 490 - 11 300 USD
Klubbat pris
80 000 SEK

Fanerad med jakaranda, lönn och björk. Beslag av mässing. Skiva av grå kalksten. Inläggningar av rutor, sidor med rosenkvistar. Längd 116, bredd 56,5, höjd 86 cm.

Fanerlagningar.