459
202003

BYRÅ. Tillskriven Jonas Hultsten (mästare i Stockholm 1773-1794). Gustaviansk.

Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
6 660 - 8 870 EUR
6 940 - 9 260 USD
Klubbat pris
80 000 SEK

Fanerad med jakaranda, lönn och björk. Beslag av mässing. Skiva av grå kalksten. Inläggningar av rutor, sidor med rosenkvistar. Längd 116, bredd 56,5, höjd 86 cm.

Fanerlagningar.