652
200935

URNA MED LOCK. Älvdalen, 1800-talets början. Empire.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 870 - 3 820 EUR
3 250 - 4 340 USD
Klubbat pris
50 000 SEK

Blybergsporfyr. Fyra delar. Ovoid form. Höjd 54 cm.

Mellandel med kantskada, nagg.