Vårens Klassiska 574

22 föremål
688. GLAS, pokal. Tyskland, 1700-talets början.
Klubbat pris
Utropspris
5 000 - 8 000 SEK
689. POKAL/BORDSPINGLA, glas. 1700-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
690. VINGLAS. Tyskland, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
691. BÄGARE, glas. 1700-tal.
691. BÄGARE, glas. 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
692. VINGLAS. 1700-tal.
692. VINGLAS. 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
693. SWEET MEAT DISH MED LOCK, glas. 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
5 000 - 8 000 SEK
694. RESESET, fem delar, glas. 1700-tal.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
695. POKAL, glas. Ryssland, 1700-tal.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
696. VINFLASKA, glas. Bär sigill märkt 'CON STANTIA WYN", Sydafrika, 17/1800-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
697. PRAKTPOKAL, glas. Sverige, Kungsholms glasbruk, 1700-tal.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
698. PRAKTPOKAL MED LOCK, glas. Kungsholms glasbruk, 1700-tal.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
699. PRAKTPOKAL med LOCK, glas. Kungsholms glasbruk, 1700-tal.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
700. SMÖRASK med LOCK och FAT, glas. Sverige, 1700-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
701. GLAS, två stycken. Kungsholms glasbruk, 1700-tal.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
702. GLAS. Sverige, 1700-tal.
702. GLAS. Sverige, 1700-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
703. GLAS, tre stycken. 1700-tal.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
704. SPETSGLAS, fyra stycken. Sverige, 1700-tal.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
16 000 - 20 000 SEK
705. GLAS, två stycken. Sverige, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
4 500 - 5 000 SEK
706. SPETSGLAS, fyra stycken. Sverige, 1700-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
707. GLAS. 1700-tal.
707. GLAS. 1700-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
708. GLAS, 12 stycken, snarlika. Troligen Sverige, sent 1700-tal.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
709. OLJEKANNA, glas. Sverige, 1700-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK