Klassiska 586

9 föremål
1360. VINGLAS, tre stycken. Schlesien, 1760-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1361. VINGLAS, två stycken. Schlesien, 1760-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1362. VINGLAS, fyra stycken. Schlesien, 1750/60-tal.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1363. GLAS, fyra stycken. England, 1700-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1364. VINGLAS, 21 stycken snarlika. Empire, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1365. LIKÖRGLAS, sex stycken. Tyskland, Empire 1810-20.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1366. BÄGARGLAS. Böhmen, daterat Carlsbad 1824, Empire.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1367. PRAKTPOKAL med LOCK, glas. 1700-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1368. GLASSERVIS, 60 delar. Kosta, "Odelberg", 1900-tal.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK