Klassiska 586

17 föremål
954. Edvard Munch, "Madonna".
954. Edvard Munch, "Madonna".
Klubbat pris
1 450 000 SEK
Utropspris
1 500 000 - 2 000 000 SEK
955. Edvard Munch, "Vampire II" (Vampyr II).
Klubbat pris
2 250 000 SEK
Utropspris
2 000 000 - 2 500 000 SEK
956. Edvard Munch, "The Kiss" (Kyss./Der Kuss).
Klubbat pris
680 000 SEK
Utropspris
800 000 - 1 000 000 SEK
957. Edvard Munch, "The Sick Child" (Det syke barn I./ Das Kranke Kind I).
Klubbat pris
Utropspris
600 000 - 800 000 SEK
959. HELENE SCHJERFBECK, litografi, 1938-39, signerad med blyerts 56/70.
Klubbat pris
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
960. Anders Zorn, "Dunkelt Hörn".
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
961. Anders Zorn, "Sommar".
961. Anders Zorn, "Sommar".
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
962. Anders Zorn, "Al".
962. Anders Zorn, "Al".
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
963. Anders Zorn, "Ernest Renan".
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
964. Anders Zorn, "Omnibus".
964. Anders Zorn, "Omnibus".
Klubbat pris
38 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
965. Anders Zorn, "Fiskare i Saint Ives".
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
966. Anders Zorn, "The new maid".
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
967. ANDERS ZORN, etsning (II état av II), 1912, signerad med blyerts.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
968. Anders Zorn, "Kusinerna".
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
969. Anders Zorn, "Emma, Morakulla".
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
971. Anders Zorn, "På sanden".
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK