Kan inte nå servern

Klassiska 589

 
383 föremål
199. ALBUMBLAD, signerat Liao Shiqin, sen Qingdynastin (1644-1912), lekande barn.
199. ALBUMBLAD, signerat Liao Shiqin, sen Qingdynastin (1644-1912), lekande barn.
Klubbat pris 
3 200 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
197. ALBUMBLAD, signerat Liao Shiqin, sen Qingdynastin (1644-1912), lekande barn.
197. ALBUMBLAD, signerat Liao Shiqin, sen Qingdynastin (1644-1912), lekande barn.
Klubbat pris 
3 200 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
198. ALBUMBLAD, signerat Liao Shiqin, sen Qingdynastin (1644-1912), lekande barn.
198. ALBUMBLAD, signerat Liao Shiqin, sen Qingdynastin (1644-1912), lekande barn.
Klubbat pris 
3 200 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
84. ALTARBORD, hardwood. Sen Qingdynasti.
84. ALTARBORD, hardwood. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
291. ALTARLJUSSTAKAR, ett par, keramik. Qingdynastin, 1800-tal.
291. ALTARLJUSSTAKAR, ett par, keramik. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
109. AMITAYUS, förgylld koppar. Tibeto-kinesisk, 1700-tal.
109. AMITAYUS, förgylld koppar. Tibeto-kinesisk, 1700-tal.
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
4. AMITAYUS, förgylld kopparlegering. Qingdynstin, Qianlong (1736-95).
4. AMITAYUS, förgylld kopparlegering. Qingdynstin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
156. ARMSTÖD, bambu. Kina, troligen sen Qing.
156. ARMSTÖD, bambu. Kina, troligen sen Qing.
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
106. BODHISATTVA, förgylld kopparlegering. Tibet, 14/1500-tal.
106. BODHISATTVA, förgylld kopparlegering. Tibet, 14/1500-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
94. BODHISATTVA, sten. Gandhara, troligen 200/300-tal.
94. BODHISATTVA, sten. Gandhara, troligen 200/300-tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
102. BODHISATTVA, stuck. Mingdynastin (1368-1644).
102. BODHISATTVA, stuck. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
120 000 - 150 000 SEK
104. BODHISATTVA, trä. Mingdynastin (1368-1644).
104. BODHISATTVA, trä. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
353. BOJAN, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
353. BOJAN, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
243. BOJANER, ett par, porslin. Qing dynastin, 1700-talets förra hälft.
243. BOJANER, ett par, porslin. Qing dynastin, 1700-talets förra hälft.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
208A. BOK med TRÄSNITT, 4 volymer, "Shi zhu zhai jian pu" av Hu Zhengyan.
208A. BOK med TRÄSNITT, 4 volymer, "Shi zhu zhai jian pu" av Hu Zhengyan.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
69. BOK, Lin Tsui-sen, Chinesiche Legenden - Aus dem Chinesischen.
69. BOK, Lin Tsui-sen, Chinesiche Legenden - Aus dem Chinesischen.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
1 000 - 1 500 SEK
86. BORD, ett par, lack. Qing dynastin (1644-1912).
86. BORD, ett par, lack. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
89. BORD, ett par, lackerat trä. Kina, tidigt 1900-tal.
89. BORD, ett par, lackerat trä. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
157. BORD, hardwood. Kina, tidigt 1900-tal.
157. BORD, hardwood. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
148. BRICKA, cloisonné. Qingdynastin (1644-1912).
148. BRICKA, cloisonné. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1. BUDDHA, bergkristall. Qingdynastin (1644-1912).
1. BUDDHA, bergkristall. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
100. BUDDHA, lackerat trä.  Ming dynastin (1368-1644).
100. BUDDHA, lackerat trä. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
248. BUDDHAFIGUR, brons. Japan, Meiji (1868-1912).
248. BUDDHAFIGUR, brons. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
20. BUDDHISTISKT MANUSCRIPT, 25 sidor, lackerat papper. Tibet, 17/1800-tal.
20. BUDDHISTISKT MANUSCRIPT, 25 sidor, lackerat papper. Tibet, 17/1800-tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
90. BUDHAI, lackerat trä. Qingdynastin (1644-1912).
90. BUDHAI, lackerat trä. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
40. BUDHISATTVA, bland de chine. Qingdynastin, 1800-tal.
40. BUDHISATTVA, bland de chine. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
252. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
252. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
270. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
270. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
280. CADOGANKANNA, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
280. CADOGANKANNA, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
337. CHICKENPOT, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
337. CHICKENPOT, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
110. DAKINI, förgylld kopparlegering. Sarvabuddhadakini, Tibet, 1800-tal.
110. DAKINI, förgylld kopparlegering. Sarvabuddhadakini, Tibet, 1800-tal.
Klubbat pris 
125 000 SEK
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
101. DAOISTISK DIGNITET, brons. Mingdynastin (1368-1644).
101. DAOISTISK DIGNITET, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
131. DEKORDEL, bärnsten. Kina, tidigt 1900-tal.
131. DEKORDEL, bärnsten. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
158. DEKORDELAR, tre stycken, trä. Qingdynastin, 1800-tal.
158. DEKORDELAR, tre stycken, trä. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
37. DOSA med LOCK, sköldpadd. Qingdynastin, 1800-tal.
37. DOSA med LOCK, sköldpadd. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
380. FAT på FOT, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).
380. FAT på FOT, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
370. FAT, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-96).
370. FAT, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-96).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
245. FAT, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
245. FAT, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
219. FAT, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
219. FAT, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
363. FAT, kompaniporslin. Qingdynasti, Qianlong (1736-95).
363. FAT, kompaniporslin. Qingdynasti, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
269. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
269. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
369. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
369. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
364. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
364. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
368. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
368. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
329. FAT, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
329. FAT, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
335. FAT, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
335. FAT, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
330. FAT, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
330. FAT, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
332. FAT, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
332. FAT, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
336. FAT, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
336. FAT, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
298. FAT, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
298. FAT, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
299. FAT, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
299. FAT, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
230. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
230. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
259. FAT, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
259. FAT, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
348. FAT, porslin. Qingdynasty, Kangxi (1662-1722).
348. FAT, porslin. Qingdynasty, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
384. FAT, porslin. Sen Qingdynasti med sigillmärke.
384. FAT, porslin. Sen Qingdynasti med sigillmärke.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
43. FAT, porslin. Sen Qingdynasti, med Qianlongsmärke.
43. FAT, porslin. Sen Qingdynasti, med Qianlongsmärke.
Klubbat pris 
48 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
2. FIGUR, bergkristall. Sen Qing/tidigt 1900-tal.
2. FIGUR, bergkristall. Sen Qing/tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
6. FIGUR, brons. Qingdynastin, 1800-tal.
6. FIGUR, brons. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
13. FIGURER, tre stycken, lergods. Tangdynastin (618-907).
13. FIGURER, tre stycken, lergods. Tangdynastin (618-907).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
99. FIGURIN, brons. 14/1500-tal eller tidigare.
99. FIGURIN, brons. 14/1500-tal eller tidigare.
Klubbat pris 
840 000 SEK
Utropspris
200 000 - 300 000 SEK
133. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
133. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
139. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
139. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
132. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
132. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
3 200 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
141. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
141. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
136. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
136. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
134. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
134. FIGURIN, bärnsten. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
135. FIGURIN, bärnsten. Qingdynstin (1644-1912).
135. FIGURIN, bärnsten. Qingdynstin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
111. FIGURIN, lackerat trä. Qing dynastin 16/1700-tal.
111. FIGURIN, lackerat trä. Qing dynastin 16/1700-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
154. FIGURIN, trä. Kina, 1900-tal.
154. FIGURIN, trä. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
282. FIGURINER, ett par, porslin. Sen Qing dynasti (1644-1912).
282. FIGURINER, ett par, porslin. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
283. FOHUND, keramik. Mingdynastin, 1600-tal.
283. FOHUND, keramik. Mingdynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
88. FÅTÖLJER, ett par, hardwood. Kina, 1920-tal.
88. FÅTÖLJER, ett par, hardwood. Kina, 1920-tal.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
87. FÅTÖLJER, ett par, hardwood. Kina, 1920-tal.
87. FÅTÖLJER, ett par, hardwood. Kina, 1920-tal.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
167. GALLERIMATTA. Semiantik Kina. 762,5 x 71,5 cm.
167. GALLERIMATTA. Semiantik Kina. 762,5 x 71,5 cm.
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
97. GANESHA, trä. Nepal, 1800-tal eller äldre.
97. GANESHA, trä. Nepal, 1800-tal eller äldre.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
211. GLASMÅLNINGAR, ett par. Qingdynastin, omkring 1800.
211. GLASMÅLNINGAR, ett par. Qingdynastin, omkring 1800.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
318. GOLVVAS, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
318. GOLVVAS, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
127. GUANYIN, bergkristall. Qingdynastin (1644-1912).
127. GUANYIN, bergkristall. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
237. GUANYIN, blanc de chine. Qingdynastin, 1700-tal.
237. GUANYIN, blanc de chine. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK