Klassiska 589

20 föremål
992. Carl Holsoe, Interiör med stol vid fönstret.
Klubbat pris
Utropspris
175 000 - 200 000 SEK
992A. Carl Holsoe, Vid frukostbordet.
Klubbat pris
250 000 SEK
Utropspris
250 000 - 300 000 SEK
993. CARL HOLSOE, duk, signerad C. Holsöe.
Klubbat pris
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
994. Peter Ilsted, Interiör med två flickor.
Klubbat pris
200 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
994A. Erik Henningsen, "Dansbanan".
Klubbat pris
200 000 SEK
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
995. Peder Mork Mönsted, Gosse som metar.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
996. Berndt Lindholm, Bränningar.
Klubbat pris
75 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
997. HELENE SCHJERFBECK, blyerts på papper, signerad HS Pont-Aven. Utförd 1883.
Klubbat pris
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
998. Helene Schjerfbeck, "Andakt".
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
999. Helene Schjerfbeck, "Sidenskon".
Klubbat pris
65 000 SEK
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
1000. Helene Schjerfbeck, "Konvalescenten".
Klubbat pris
75 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1001. Albert Anker, Bröstbild av en pojke.
Klubbat pris
Utropspris
2 000 000 - 2 500 000 SEK
1002. Jean Baptiste Camille Corot, "Plateaux Boises".
Klubbat pris
Utropspris
175 000 - 200 000 SEK
1003. Jean-Barthold Jongkind, "Bateaux sur le Canal de Dordrecht".
Klubbat pris
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
1004. Emile Laborne, Stilleben med urna och blommor.
Klubbat pris
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
1005. JULES CHÉRET, duk, signerad J Cherét.
Klubbat pris
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1006. William Henry Margetson, Kvinna i båt.
Klubbat pris
115 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
1007. Wlastimil Hofman, Porträtt av en flicka.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
1008. ISAAC HENZELL, uppfordrad duk, signerad I Henzell och daterad 1858.
Klubbat pris
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
1009. Frederick Morgan, Ring O´Roses.
Klubbat pris
Utropspris
450 000 - 500 000 SEK