Klassiska 593

VÄLKOMMEN TILL KLASSISKA

AUKTION: 8– 10 JUNI – START KL 10.00. Arsenalsgatan 2, Stockholm

如有结算,开票和注册的问题,请联系我们会说中文(普通话)的雇员
Ronja Larsson. 电子邮件: ronja.larsson@bukowskis.com 电话: +46 107079721

30 föremål
385. AMFORA, lergods. Attisk, troligen ca 500 f.Kr.
Klubbat pris
60 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
387. YTTERFODER, fajans. Rörstrand, märkt St 2/2 (17)53.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
388. GALLERSKÅL, fajans. Rörstrand, daterad 19/2 (17)66.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
389. GALLERKORGAR, ett par, fajans. Sverige, Rörstrand, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
390. TERRIN med LOCK och FAT, fajans. Rörstrand, 1700-tal.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
391. SERVIS, 59 delar, flintgods. Rörstrand, omkring 1830.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
392. TOBY JUG, flintgods. Rörstrand, omkring 1800.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
394. URNA med LOCK, porslin. Meissen, 1700-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
395. NECESSAIRE samt NÅLHUS, tre stycken, porslin. 1700-tal samt en 1800-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
396. KANDELABER, porslin. Meissen, 1800-talets slut.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
397. FIGURIN, porslin. Meissen, 1900-tal.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
398. NICKEDOCKA, porslin. Meissen, 1900-tal.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
401. TERRIN med LOCK och FAT, porslin. Empire, troligen Frankrike.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
402. SERVIS, 31 delar porslin. Paris, Frankrike, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
404. FIGURIN, porslin, Meissen, "Cris de St Petersburg", 1700-tal.
Klubbat pris
25 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
412. SÅSSKÅL, porslin. "Flora Danica", Kunglig Dansk, 1900-tal.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
413. TALLRIKAR, 13 stycken, porslin. "Flora Danica", Kungl Dansk, 1900-tal.
Klubbat pris
29 400 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

416. Jim Dine, "Mr. Oxide".
Utropspris
500 000 - 700 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
700 000

ditt bud
680 000

ditt bud
660 000

ditt bud
640 000

ditt bud
620 000

ditt bud
600 000

ditt bud
580 000

ditt bud
560 000

ditt bud
540 000

ditt bud
520 000

ditt bud
Aktuellt bud:
700 000 SEK