306
942393

Alan Davie

(Storbritannien, Född 1920)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 480 - 7 310 EUR
5 830 - 7 770 USD
Klubbat pris
40 000 SEK
Följerätt

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89
Alan Davie
(Storbritannien, Född 1920)

"Study for a figure mask no 23"

Signerad och daterad Aug -77 a tergo. Duk 76,5 x 102 cm.

Proveniens

Galleri Flesser, Helsingborg.

Gimpel Fils Gallery, London, "G & H", 1978.
Gimpel & Hanover Gallery, 3 juni - 22 juli 1978.