677
1138957

ÄMBETSMANNA INSIGNIA, ett par, broderat siden. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
949 - 1 420 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Broderat i guld, blått samt korall mot mörk botten föreställande en fenixfågel, fladdermöss, lyckotecken samt buddhistiska element. Mått med ram 30x32,5 cm.

Slitage, lösa trådar, ej examinerade ur ram.