VISITKORTSFODRAL, två stycken, silver. Kina, tidigt 1900-tal.
Den ena med dekor i relief av drake respektive andra sidan med blommande körsbärsträd. Den andra med dekor i filigranteknik föreställande antikviter och buddhisiska element. Mått 8x4,5 cm resp 8,5x5 cm.
Slitage.
×
Logga in
Kunde inte logga in