Important Spring Sale 633

17 föremål
82. Ampel, för åtta ljus, ca år 1800, Sengustaviansk.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
83. Ampel, för fyra ljus, 1800-talet första del, Empire.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
84. Ampel, för sex ljus, 1800-talets mitt, Senempire.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
86. Spegel, Stockholmsarbete 1763, Rokoko.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
115. Ljusstakar, ett par, Frankrike 1700-tal, Louis XV.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK