Kan inte nå servern

Important Spring Sale 641

 
362 föremål
918. Altarbord, hardwood. Kina, sen Qingdynasti.
918. Altarbord, hardwood. Kina, sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
882. Altarbord, lack, sen Qingdynasti.
882. Altarbord, lack, sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
928. Altarljusstake, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
928. Altarljusstake, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
870. Altartäcke, broderat siden. Kina, Qingdynastin.
870. Altartäcke, broderat siden. Kina, Qingdynastin.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
996. Amitayus, förgylld koppar. Tibeto-kinesisk, 1700-tal.
996. Amitayus, förgylld koppar. Tibeto-kinesisk, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
1007. Amulett och skulptur, nefrit, 1900-tal.
1007. Amulett och skulptur, nefrit, 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
938. Ando Hiroshige (1797-1859), färgträsnitt. Japan, circa 1841-44.
938. Ando Hiroshige (1797-1859), färgträsnitt. Japan, circa 1841-44.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1020. Ask med lock, lackerad i rött. Kina, tidigt 1900-tal.
1020. Ask med lock, lackerad i rött. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
804. Ask med lock, porslin. Qingdynastin med Kangxis sex karaktärers märke.
804. Ask med lock, porslin. Qingdynastin med Kangxis sex karaktärers märke.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
897. Ask med lock, silver. Japan, tidigt 1900-tal.
897. Ask med lock, silver. Japan, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
809. Ask med lock, tre stycken, lack. Sen Qingdynasti.
809. Ask med lock, tre stycken, lack. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1147. Ask med lock/matlåda, porslin, Korea, Joseon (1392–1897).
1147. Ask med lock/matlåda, porslin, Korea, Joseon (1392–1897).
Klubbat pris 
330 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
926. Assietter, 10 stycken, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
926. Assietter, 10 stycken, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
909. Assietter, fem stycken, porslin. Japan, Edo (1603-1868).
909. Assietter, fem stycken, porslin. Japan, Edo (1603-1868).
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1122. Assietter, fyra stycken, porslin. Kina, Qingdynastin, 1700-tal.
1122. Assietter, fyra stycken, porslin. Kina, Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1000. BUDDHA, förgyllt och lackerat trä. Qing dynastin, 1800-tal.
1000. BUDDHA, förgyllt och lackerat trä. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
995. Bodhisattva, brons. Sen Mingdynasti (1368-1644).
995. Bodhisattva, brons. Sen Mingdynasti (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1109. Bojan, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
1109. Bojan, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1062. Bojan, porslin. Kina, Qingdynastin, Qianlong (1736-1795).
1062. Bojan, porslin. Kina, Qingdynastin, Qianlong (1736-1795).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1070. Bordslampor, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
1070. Bordslampor, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1078. Bricka, porslin. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
1078. Bricka, porslin. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
871. Broderat altartäcke, siden. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
871. Broderat altartäcke, siden. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1001. Buddha, brons. Laos, 1700-tal.
1001. Buddha, brons. Laos, 1700-tal.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
997. Buddha, brons. Tibetokinesisk, 1700-tal.
997. Buddha, brons. Tibetokinesisk, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
999. Buddha, förgylld brons. Tibet, troligen 17/1800-tal.
999. Buddha, förgylld brons. Tibet, troligen 17/1800-tal.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
811. Bältesspännen, två stycken, nefrit. Qingdynastin.
811. Bältesspännen, två stycken, nefrit. Qingdynastin.
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1051. Bålskål, kompaniporslin. Kina, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
1051. Bålskål, kompaniporslin. Kina, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1063. Bålskål, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
1063. Bålskål, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
913. Böcker, fyra band. Voyage de C.P. Thunberg au Japon, Paris, 1796.
913. Böcker, fyra band. Voyage de C.P. Thunberg au Japon, Paris, 1796.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1015. Coasters, ett par, emalj på koppar. Kina, Qingdynastin, 1700-tal.
1015. Coasters, ett par, emalj på koppar. Kina, Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
825. Elefant/rökelsehållare, porslin. Qingdynastin.
825. Elefant/rökelsehållare, porslin. Qingdynastin.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
964. FAT, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
964. FAT, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1036. FAT, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
1036. FAT, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1059. FAT, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
1059. FAT, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1124. Fat, ett par, kompaniporslin. Kina, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
1124. Fat, ett par, kompaniporslin. Kina, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1079. Fat, ett par, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
1079. Fat, ett par, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1120. Fat, ett par, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
1120. Fat, ett par, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1089. Fat, ett par, porslin. Qing dynastin, omkring 1900.
1089. Fat, ett par, porslin. Qing dynastin, omkring 1900.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
905. Fat, fem stycken, porslin. Japan, Edo perioden (1603-1868).
905. Fat, fem stycken, porslin. Japan, Edo perioden (1603-1868).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1097. Fat, fem stycken, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
1097. Fat, fem stycken, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
923. Fat, fyra stycken, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
923. Fat, fyra stycken, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
2 200 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1123. Fat, fyra stycken, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
1123. Fat, fyra stycken, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
907. Fat, keramik. Japan, Meiji (1868-1912).
907. Fat, keramik. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
1038. Fat, keramik. Mingdynastin (1368-1644) eller senare.
1038. Fat, keramik. Mingdynastin (1368-1644) eller senare.
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
983. Fat, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
983. Fat, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1037. Fat, keramik. Mingdynstin (1368-1644).
1037. Fat, keramik. Mingdynstin (1368-1644).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1132. Fat, kompaniporslin. Kina, Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1132. Fat, kompaniporslin. Kina, Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
954. Fat, kraakporslin. Ming dynastin, sen Wanli/1630-tal.
954. Fat, kraakporslin. Ming dynastin, sen Wanli/1630-tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
947. Fat, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
947. Fat, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
951. Fat, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
951. Fat, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
969. Fat, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
969. Fat, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
967. Fat, kraakporslin. Mingdynastin, sen Wanli (1572-1620).
967. Fat, kraakporslin. Mingdynastin, sen Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
973. Fat, porslin. Japan, 1700-tal.
973. Fat, porslin. Japan, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
908. Fat, porslin. Japan, Edo perioden (1603-1868).
908. Fat, porslin. Japan, Edo perioden (1603-1868).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1129. Fat, porslin. Kina, Qingdynastin, 1700-tal.
1129. Fat, porslin. Kina, Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
860. Fat, porslin. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
860. Fat, porslin. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
185 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
859. Fat, porslin. Kina, Qingdynastin, med Jiaqings märke.
859. Fat, porslin. Kina, Qingdynastin, med Jiaqings märke.
Klubbat pris 
85 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
1133. Fat, porslin. Kina, Qingdynastin, tidigt 1700-tal.
1133. Fat, porslin. Kina, Qingdynastin, tidigt 1700-tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
826. Fat, porslin. Kina, sen Qingdynasti.
826. Fat, porslin. Kina, sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
1 600 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
957. Fat, porslin. Mingdynastin, Tianqi (1621-1627).
957. Fat, porslin. Mingdynastin, Tianqi (1621-1627).
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
948. Fat, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
948. Fat, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
950. Fat, porslin. Mingdynastin, sen Wanli/1630-tal.
950. Fat, porslin. Mingdynastin, sen Wanli/1630-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
971. Fat, porslin. Mingdynastin, sen Wanli/1630-tal.
971. Fat, porslin. Mingdynastin, sen Wanli/1630-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
970. Fat, porslin. Swatow, Mingdynastin (1368-1644).
970. Fat, porslin. Swatow, Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
7 000 - 10 000 SEK
972. Fat, porslin. Swatow, Mingdynastin (1368-1644).
972. Fat, porslin. Swatow, Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
992. Fat, porslin. Vietnam, 1600/1700-tal.
992. Fat, porslin. Vietnam, 1600/1700-tal.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
1014. Fat, silver. Hung Chong & Co, Shanghai (verksam 1830-1925).
1014. Fat, silver. Hung Chong & Co, Shanghai (verksam 1830-1925).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1096. Fat, sju stycken, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
1096. Fat, sju stycken, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
982. Fat, två stycken, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
982. Fat, två stycken, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
966. Fat, två stycken, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
966. Fat, två stycken, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
965. Fat, två stycken, kraakporslin. Mingdynastin, sen Wanli (1572-1620.
965. Fat, två stycken, kraakporslin. Mingdynastin, sen Wanli (1572-1620.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
7 000 - 8 000 SEK
956. Fat, två stycken, porslin. Mingdynastin, Tianqi (1621-27).
956. Fat, två stycken, porslin. Mingdynastin, Tianqi (1621-27).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
977. Fat, två stycken, qingbai. Song dynastin (960-1279).
977. Fat, två stycken, qingbai. Song dynastin (960-1279).
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
955. Fat, två udda, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
955. Fat, två udda, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1045. Figurin, biskviporslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
1045. Figurin, biskviporslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1044. Figurin, porslin. Kina, 1600-tal.
1044. Figurin, porslin. Kina, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
840. Figurin, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
840. Figurin, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
788. Figuriner, ett par, porslin. Kina, 1600-tal.
788. Figuriner, ett par, porslin. Kina, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
986. Flaska, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
986. Flaska, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
949. Flaska, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli 1572-1620).
949. Flaska, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli 1572-1620).
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
834. Fohundar, ett par, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
834. Fohundar, ett par, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK