Kan inte nå servern

Important Spring Sale 641

 
362 föremål
1054. Praktvas, porslin. Qingdynastin, omkring år 1800.
1054. Praktvas, porslin. Qingdynastin, omkring år 1800.
Klubbat pris 
190 000 SEK
Utropspris
150 000 - 200 000 SEK
1026. Matta, antik. Kina, Ningxia. Mått 486 x 384 cm.
1026. Matta, antik. Kina, Ningxia. Mått 486 x 384 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
996. Amitayus, förgylld koppar. Tibeto-kinesisk, 1700-tal.
996. Amitayus, förgylld koppar. Tibeto-kinesisk, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
974. Vas, porslin. Qingdynastin med Qianlongs sigillmärke i rött.
974. Vas, porslin. Qingdynastin med Qianlongs sigillmärke i rött.
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
1076. Praktvas, biskviporslin. Qingdynastin, med Kangxis märke.
1076. Praktvas, biskviporslin. Qingdynastin, med Kangxis märke.
Klubbat pris 
80 000 SEK
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
952. Praktfat, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
952. Praktfat, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
902. Kabinettskåp, svart lack. Japan, Edo perioden, 1600-tal.
902. Kabinettskåp, svart lack. Japan, Edo perioden, 1600-tal.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
792. Urna med lock, porslin. Kina, Transition, 1600-tal.
792. Urna med lock, porslin. Kina, Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
125 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
816. Urna, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
816. Urna, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
125 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
798. Relief, trä. Kina, Qingdynastin, 1700-tal.
798. Relief, trä. Kina, Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
859. Fat, porslin. Kina, Qingdynastin, med Jiaqings märke.
859. Fat, porslin. Kina, Qingdynastin, med Jiaqings märke.
Klubbat pris 
85 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
922. Urna, Hu, brons. Mingdynastin eller äldre.
922. Urna, Hu, brons. Mingdynastin eller äldre.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
864. Matta, antik Beijing, Mått circa 376 x 297 cm.
864. Matta, antik Beijing, Mått circa 376 x 297 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
916. Matta, antik Beijing, ca 540 x 311 cm.
916. Matta, antik Beijing, ca 540 x 311 cm.
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
802. Penselställ, porslin. Qingdynastin, med Yongzhengs märke.
802. Penselställ, porslin. Qingdynastin, med Yongzhengs märke.
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
903. Japansk sexdelad vikskärm, Edo perioden (1603-1868).
903. Japansk sexdelad vikskärm, Edo perioden (1603-1868).
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
1019. Skärm, lack. Qing dynastin, 1800-tal.
1019. Skärm, lack. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
95 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
997. Buddha, brons. Tibetokinesisk, 1700-tal.
997. Buddha, brons. Tibetokinesisk, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
992. Fat, porslin. Vietnam, 1600/1700-tal.
992. Fat, porslin. Vietnam, 1600/1700-tal.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
786. Praktfat, porslin. Mingdynastin, sen Wanli/1630-tal.
786. Praktfat, porslin. Mingdynastin, sen Wanli/1630-tal.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
815. Kruka, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
815. Kruka, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
1108. URNOR, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1108. URNOR, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
891. Vikskärm, sexdelad, Japan, tidigt 1900-tal.
891. Vikskärm, sexdelad, Japan, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
873. Skåp, hardwood. Qingdynastin 17/1800-tal.
873. Skåp, hardwood. Qingdynastin 17/1800-tal.
Klubbat pris 
85 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
953. Praktfat, kraakporslin. Mingdynastin, sen Wanli/1630-tal.
953. Praktfat, kraakporslin. Mingdynastin, sen Wanli/1630-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1039. Guanyin, keramik. Troligen Longquan, Mingdynastin 1600-tal.
1039. Guanyin, keramik. Troligen Longquan, Mingdynastin 1600-tal.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1080. Skål, porslin. Kina, troligen republik med Yongzhengs märke.
1080. Skål, porslin. Kina, troligen republik med Yongzhengs märke.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1147. Ask med lock/matlåda, porslin, Korea, Joseon (1392–1897).
1147. Ask med lock/matlåda, porslin, Korea, Joseon (1392–1897).
Klubbat pris 
330 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
930. Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
930. Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
787. Kruka med lock, porslin. Transition, Kina, 1600-tal.
787. Kruka med lock, porslin. Transition, Kina, 1600-tal.
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
827. Skål, keramik, chünglasyr. Songdynastin (960-1279).
827. Skål, keramik, chünglasyr. Songdynastin (960-1279).
Klubbat pris 
85 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1051. Bålskål, kompaniporslin. Kina, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
1051. Bålskål, kompaniporslin. Kina, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
874. Skåp, två stycken, hardwood. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
874. Skåp, två stycken, hardwood. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
860. Fat, porslin. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
860. Fat, porslin. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
185 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
999. Buddha, förgylld brons. Tibet, troligen 17/1800-tal.
999. Buddha, förgylld brons. Tibet, troligen 17/1800-tal.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1139. Vas, porslin. Kina, sen Qingdynasti/tidigt 1900-tal.
1139. Vas, porslin. Kina, sen Qingdynasti/tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
913. Böcker, fyra band. Voyage de C.P. Thunberg au Japon, Paris, 1796.
913. Böcker, fyra band. Voyage de C.P. Thunberg au Japon, Paris, 1796.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
950. Fat, porslin. Mingdynastin, sen Wanli/1630-tal.
950. Fat, porslin. Mingdynastin, sen Wanli/1630-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
948. Fat, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
948. Fat, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
788. Figuriner, ett par, porslin. Kina, 1600-tal.
788. Figuriner, ett par, porslin. Kina, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
995. Bodhisattva, brons. Sen Mingdynasti (1368-1644).
995. Bodhisattva, brons. Sen Mingdynasti (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
836. Skål, porslin. Qingdynastin, Kangxis märke och period (1664-1722).
836. Skål, porslin. Qingdynastin, Kangxis märke och period (1664-1722).
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1095. Urna med lock, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
1095. Urna med lock, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1036. FAT, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
1036. FAT, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
790. Takryttare, keramik. Kina, Mingdynastin (1368-1644).
790. Takryttare, keramik. Kina, Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
819. Urna, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
819. Urna, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1000. BUDDHA, förgyllt och lackerat trä. Qing dynastin, 1800-tal.
1000. BUDDHA, förgyllt och lackerat trä. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
851. Meipingvas, porslin. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
851. Meipingvas, porslin. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1143. Rökelsekar, porslin. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
1143. Rökelsekar, porslin. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
791. Takryttare, keramik. Kina, Mingdynastin (1368-1644).
791. Takryttare, keramik. Kina, Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
951. Fat, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
951. Fat, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
782. Vas, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
782. Vas, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
220 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1077. Stemcups, ett par, porslin. Kina, Dayazhai, sen Qingdynasti.
1077. Stemcups, ett par, porslin. Kina, Dayazhai, sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
230 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
927. Tallrikar, 12 stycken, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
927. Tallrikar, 12 stycken, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
884. Skulptur, brons. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
884. Skulptur, brons. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
867. Rock, broderat siden. Kina, Sen Qingdynasti.
867. Rock, broderat siden. Kina, Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1103. Skål, porslin, Kina, sen Mingdynasti, 1600-tal.
1103. Skål, porslin, Kina, sen Mingdynasti, 1600-tal.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
794. Zhenwu, blanc de chine/dehua. Sen Mingdynasti, 1600-tal.
794. Zhenwu, blanc de chine/dehua. Sen Mingdynasti, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
947. Fat, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
947. Fat, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1066. Tallrikar, 14 st, kompaniporslin. Kina, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
1066. Tallrikar, 14 st, kompaniporslin. Kina, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
880. Paneler, sex stycken, hardwood. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
880. Paneler, sex stycken, hardwood. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1116. Penselställ, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
1116. Penselställ, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1041. Takryttare, ett par, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
1041. Takryttare, ett par, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
834. Fohundar, ett par, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
834. Fohundar, ett par, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
779. Vas, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
779. Vas, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1120. Fat, ett par, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
1120. Fat, ett par, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1027. Matta, semiantik Baotou, Kina, ca 216 x 164 cm.
1027. Matta, semiantik Baotou, Kina, ca 216 x 164 cm.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK